KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15932019
nr 1593 2019
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Mansporträtt. Signerad, daterad -89. Blandteknik, bildmått: 33x25 cm, yttermått inklusive ram: 47x39
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
500 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:25:06
Mona Seilitz
Läs mer om Mona Seilitz